Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

Ekim vadeli endeks kontratı açılış seansında önceki seans kapanışının yüzde 0,1 altında 8.926,50 seviyesinde işlem gördü. Dün satış odaklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 2,4 altında 8.935,00 puandan tamamladı. Endeks kontratı akşam seansında da düşüşünü sürdürerek 8.924,75 puana geriledi.

FED yıl sonuna kadar faiz artırımına gidebilir

Analistler, ABD teknoloji hisselerindeki yükselişin genele yayılmasıyla küresel borsalarda olumlu bir trendin gözlemlendiğini söyledi. Enerji sektöründeki arz kesintilerinin etkisinin yarın açıklanacak enflasyon bilgilerinde görülebileceğini belirten analistler, beklentilerin aşılması halinde ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yıl sonuna kadar faiz artırma ihtimalinin olduğunu vurguladı. yıl artabilir.

Analistler, para piyasalarındaki fiyatlamanın Fed’in Eylül toplantısında politika faizini sabit bırakacağının kesin olduğunu hatırlatarak, Bankanın Kasım toplantısında nasıl bir yol izleyeceğinin belirsizliğini koruduğunu belirtti. Bugün Almanya ve Euro Bölgesi’nde yurt içi perakende satışlar ile yurt dışında ZEW beklenti endekslerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak endeks kontratındaki 9.000 ve 9.100 seviyelerinin direnç, 8.800 ve 8.700 puanlarının ise destek konumunda olduğunu kaydetti.

yaprakli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu