Haber

CHP’li Tanrıkulu: Diyarbakır Dahil Çok Az İlde Deprem Destek Kredisi Kaldırıldı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hükümetin depremin ardından 11 ilde depremzedelere vereceğini açıkladığı takviye kredisinin seçimin hemen ardından Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu bazı illerde iptal edildiğini söyledi. Tanrıkulu, “Diyarbakır dahil birçok ilde bu taban kredi kaldırıldı. Seçimden sonra bu ek kredinin kaldırılmasındaki amaç nedir? Oy Odaklanmış mıydı? Sarsıntı güçlendirme kredisi 11 ili kapsayan afet bölgesinde detaylı olarak uygulanmalı. Bu ayrım bir an önce kaldırılmalıdır. Buradan hükümete sesleniyorum; Diyarbakır esnafını bu şekilde mağdur etmeyin” dedi.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, depremde zarar gören 11 ilde hükümet tarafından esnafa verileceği açıklanan deprem destek kredisinin Diyarbakır da dahil olmak üzere bazı illerde kaldırılmasına tepki gösterdi. Tanrıkulu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Esnaf Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği, deprem sonrası esnafın kullanacağı 500 bin liralık krediye ek olarak 250 bin liralık deprem destek kredisi paketi açıkladı. Bu paket 1 yıl ertelenmeliydi. 11 yılı da kapsıyordu. Ancak dün itibariyle yani 1 Haziran itibariyle Diyarbakır” da dahil olmak üzere birkaç ilde bu ek kredi kaldırıldı.

Deprem destek kredisi detaylı olarak 11 ili kapsayan afet bölgesinde uygulanmalıdır. Bu ayrım bir an önce kaldırılmalıdır. Buradan hükümete sesleniyorum; Diyarbakır esnafını bu şekilde mağdur etmeyin.”

Kaynak: ANKA / Güncel

bunyanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu